Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Pasaulinė baltosios lazdelės diena

2015 10 14
     Dažnai pasimetame gatvėje sutikę regėjimo negalią turintį asmenį. Pasitraukiame į šalį, žvelgiame į jį taip, tarsi neregys būtų ne iš mūsų pasaulio. Siekdami sumažinti vyraujančius stereotipus apie regėjimo negalią turinčius asmenis, spalio 13 dieną kartu su bendrabučio personalu bei ten gyvenančiais mokiniais paminėjome Pasaulinę baltosios lazdelės dieną.
     Šia proga pas mus atvyko garbingi svečiai iš VšĮ Klaipėdos profesinio orientavimo ir reabilitacijos centro. Apie aklųjų gyvenimo peripetijas papasakojo savanorė Vaida, o savanorė Jūratė pasidalino jausmais bei situacijomis, kurios lydi silpnaregius. Kartu su merginomis atvyko jų auklėtoja Egita, kuri kalbėjo apie savo patirtį bendraujant su regėjimo negalią turinčiais asmenimis.
     Jaukiame ratelyje aptarėme situacijas bei įvairius pagalbos būdus, kuriais galima vadovautis sutikus neregį ar silpnaregį gatvėje, stotelėje, parduotuvėje. Sužinojome, kaip akluosius pervesti per gatvę, pasodinti ant kėdės bei padėti užlipti laiptais. Vaida ir Jūratė geranoriškai mus supažindino su Brailio raštu, užrištomis akimis leido pavaikščioti naudojantis baltąja lazdele.
     Mūsų trumpo susitikimo metu užmezgėme šiltus kontaktus ir supratome, kad regėjimo negalią turintys žmonės yra tokie patys kaip ir mes visi. Tiesiog kartais jiems reikia mūsų, reginčiųjų, pagalbos padėti orientuotis gatvėje ar tiesiog nusipirkti parduotuvėje prekių. Užmezgėme naujus ryšius, kad galėtume vieni kitus suprasti ir palaikyti.

     Renginį organizavo psichologo asistentė Laura Plačaitė, bendrabučio vyresnysis auklėtojas Povilas Gedvilas bei bendrabučio administratorė Vaida Šlepavičienė.

Akimirkos:

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai