Ekskursija po šaltojo karo muziejų

Ekskursija po šaltojo karo muziejų

2016 10 21

     Šiandien, XXI amžiuje, pasaulyje nėra visiškos taikos ir ramybės, beveik kasdien išgirstame naujų žinių apie ginklavimąsi, šalių nesutarimus. Mokiniai tokias naujienas išgirsta ir pamiršta nesusimąstydami apie realų pavojų. Visai kas kita pamatyti ,,tikrovėje”, t. y. paekskursuoti.

     Mūsų mokyklos civilinės saugos mokytoja V. Bertulienė kartu su kolegėmis V. Krisikaityte ir D. Pašiškevičiene  nepabūgo žvarbaus spalio oro ir su keliasdešimčia mokinių nuvyko į Šaltojo karo muziejų Žemaitijos nacionaliniame parke. Gidė labai išsamiai pasakojo  apie buvusį Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtinį paleidimo kompleksą, kuriame 16 metų buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4. Ši ginkluotė tuo metu galėjo sunaikinti visą Europą. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo raketų  valdymo pultus, žemėlapyje matė valstybes, priklausiusias Raudonajam blokui, kurios  vykdė ,,šaltąjį“ karą su priešiškomis jai šalimis. Jaunimui sunku buvo įsivaizduoti ryšininkų darbo svarbą, atsakomybę nesuklysti. Daug įspūdžių paliko beveik trisdešimties metrų gylio šachta su daugeliu įvairių įrenginių bei komunikacijų. Einant į buvusią slėginių balionų saugyklą koridoriuje besilankančiųjų ,,laukė“ psichologinis išbandymas, ne vieną privertęs išgyventi trumpą šoką staiga išjungus šviesą- tai buvo tinkama preliudija pamatyti šiuolaikinio gyvenimo vaizdus, džiaugtis, kad gyveni, esi sveikas, gyvas, bet kiekvieną Šaltojo karo dieną galėjo įvykti branduolinis sprogimas- ir... viskas baigta: sugriauta, užmušta.

     Tokios ekskursijos- tai ir netradicinė pamoka netradicinėje erdvėje, ir proga priminti mokiniams, kad gyvenimas taikioje šalyje, Lietuvoje, yra didžiulė vertybė.

Renginio akimirkos:

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai