Kovo 11-oji - jaunos Lietuvos žmonių šventė

Kovo 11-oji - jaunos Lietuvos žmonių šventė

2017 03 10

     Ką reiškia gyventi laisvoje nepriklausomoje šalyje, galbūt kiekvienas labiau susimąsto tik per valsytbines šventes, tad ne išimtis ir šiųmetis kovas. Nors pavasaris dar šykšti saulės, šilumos, skambių paukščių garsų, bet nematomo džiugesio, šviesios energijos, manau, Lietuvos piliečių širdyse netrūksta, nes jau 27-erius metus kvėpuojame laisvės oru.

     Šiai žymiai datai paminėti mūsų mokykloje įvyko renginys ,,Lietuva mano širdy“, kurį labai prasmingais prisiminimais pradėjo Lietuvos kariuomenės kūrėjų asociacijos narys, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos garbės narys, aktyvus 1991 m. sausio mėn. įvykių dalyvis Antanas Maslauskas. Jauni žmonės susidomėję klausėsi pasakojimo apie Lietuvos kariuomenės atkūrimą, Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynybą. Po tokios įžangos pirmo ir antro kurso mokiniai pasiskirstė į 5 komandas pasivadinę ,,Ąžuolais“, ,,Galiūnais“, ,,Narsuoliais“, ,,Karžygiais“,  ,,Patriotais“ ir pradėjo vienuolikos klausimų-atsakymų keliais keliauti kovo 11-osios link. Vertinimų komisijos nariams (direktoriui A. Vaitkui ir pavaduotojai ugdymui S. Skubutienei) patikrinus ir suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausia taškų surinko ,,Ąžuolų“ komanda- būsimi suvirintojai ir korpusininkas. Nugalėjusieji gavo didelius, vėliavos spalvomis papuoštus šokoladus ir parkerius, visiems kitiems buvo įteikti saldūs šventiniai prizai.

     Renginio, kurį organizavo ir vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos K. Šauklienė ir D. Pašiškevičienė, metu ne tik bendravo visų kartų mokyklos bendruomenės nariai ir svečias A. Maslauskas, bet ir buvo proga trumpam susimąstyti, kaip svarbu nepriklausomybę iškovoti, apginti, išsaugoti. Kovo 11-oji - tai jaunos Lietuvos žmonių šventė, tai diena, kiekvienam  padovanojusi istorinę galimybę... 

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai