Šimtmečio kelionė Lietuvos takais

Šimtmečio kelionė Lietuvos takais

2018 11 29

     Lapkričio 29 d. VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje vyko projektinė veikla-konkursas „Šimtmečio kelionė Lietuvos takais“, skirtas Klaipėdos miesto profesinių mokyklų (III-IV gimnazijos) klasių mokiniams. Ją organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Pašiškevičienė ir I. Ambrozaitienė, o dalyvavo trys mūsų komandos, iš kurių trečiąją vietą užėmė „Švyturys“, bei Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro dvi komandos, pelniusios  prizines vietas – pirmąją ir antrąją. Projektinės veiklos-konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi savo šalies, krašto istorija, plėsti žinias ir gebėjimus.

     Mokiniai renginyje atliko įvairias užduotis. Iš pradžių komandos prisistatė tema „Esu patenkintas, kad gyvenu ir mokausi Klaipėdoje, nes...“. Renginio dalyviai galėjo pasigėrėti gražiomis dainomis ir vaizdais  apie Klaipėdą. Po to komandų kapitonų laukė greitasis turnyras apie Aukštaitiją, Dzūkiją, Mažąją Lietuvą, Suvalkiją ir Žemaitiją, kurios metu užvirė tikra kova tarp dalyvių lyderių. Įveikus šį etapą, komandų laukė jau kita užduotis – „Ar pažįstame tautinį kostiumą?“ Mokiniai, naudodamiesi UGDYMO SODO tinklapio programa, turėjo sudėti burtų keliu išsitrauktą vyro ir moters tautinį kostiumą. Ši užduotis tikrai privertė susimąstyti komandų narius ir gerai pagalvoti prieš pasirenkant tautinio drabužio detalę. Po šios nuotaikingos užduoties laukė tarmiškų tekstų atpažinimas ir skaitymas. Mokiniai labiausiai laukė žemaitiškų tekstų, bet teko palaužyti liežuvius skaitant ir aukštaitiškai bei dzūkiškai. Atlikę visas užduotis, mokiniai turėjo laiko ir žaidimams, o tuo metu vertinimo komisija skaičiavo taškus.

     Sveikinimo žodį tarė gimnazijos skyriaus vedėja Violeta Bertulienė, kuri palinkėjo mokiniams daugiau atidumo ir susikaupimo bei įteikė renginio dalyviams diplomus, padėkas.

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai