305 Kristijono DONELAIČIO – kunigo, poeto – gimimo metinių minėjimas

305 Kristijono DONELAIČIO – kunigo, poeto – gimimo metinių minėjimas

2019 01 08

    Sausio 1 dieną pradedame ne tik Naujus metus, bet ir paminime vieno savičiausių XVIII a. kūrėjų, lietuvių literatūros klasiko, įėjusių ne tik į Lietuvos, bet ir Europos istoriją – Kristijono Donelaičio 305-ąsias gimimo metines. Taigi sausio 8 dieną (antradienį)  skaitykloje vyko integruota pamoka apie K. Donelaitį, jo gyvenimą ir kūrybą. Pamoką vedė lietuvių k. mokytojos D. Pašiškevičienė, I. Ambrozaitienė ir bibliotekos vedėja J. Narbutienė-Dzidolikienė. Į pamoką buvo pakviesti 08 S ir 07 LE/E grupės mokiniai.

    Pamokos pradžioje bibliotekos vedėja supažindino mokinius su K. Donelaičio epocha, įdomiai papasakojo apie rašytojo asmenybę, poemos „Metai“ unikalumą. Skaidrėse mokiniams buvo rodomi vaizdai iš Tolminkiemio, poemos „Metai“ iliustracijos, K. Donelaičio rankraštis. Taip pat bibliotekos vedėja parengė ir pristatė knygų parodą apie K. Donelaitį. Išklausę apie K. Donelaičio asmenybę, gyvenamąjį metą, kūrybos bruožus, mokiniams buvo paskirtos teksto skaitymo ir suvokimo užduotys. Šią užduotį mokiniams pristatė lietuvių k. mokytojos. Mokiniams reikėjo perskaityti V. Zaborskaitės tekstą „Kristijonas Donelaitis. Rudens gėrybių gamtovaizdis“ ir atsakyti į pateiktus klausimus. Daugumai teko „pasukti galvas“, prisiminti, ką pamokos pradžioje pasakojo bibliotekos vedėja.

    Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje K. Donelaičio atminimas išlieka gyvas, kad prasmingai paminėtos jo 305-osios  gimimo metinės.

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai