Pažintinė ekskursija Klaipėdos uoste

Pažintinė ekskursija Klaipėdos uoste

2019 09 05
Pažintinė ekskursija Klaipėdos uoste

     Rugsėjo 4 dieną pirmo kurso mokiniai su grupių vadovais dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos organizuotoje pažintinėje ekskursijoje po uosto akvatoriją. Mokiniai mėgavosi 2 val. trukmės iškyla pramoginiu laivu „Venus“.

     Ekskursiją vedė Klaipėdos universiteto dėstytojas ir uosto direkcijos atstovė Deimantė. Mokiniai buvo supažindinti su įstaigos istorija, infrastuktūra, įmonėmis, statyklomis, terminalais. Direkcijos atstovė mokiniams pristatė, kaip modernizuojamas uostas, kokia krovinių ir atvykstančių laivų statistika, papasakojo, kad šiais metais į Klaipėdos uostą, kurį ketinama gilinti iki 17 metrų, atvyks net 50 kruizinių laivų. Dalyvaujantieji sužinojo, kad, praėjusių metų duomenimis, net tris kartus padidėjo krova, o nuo kiekvienos iškrautos tonos į valstybės biudžetą yra sumokama 18 eurų. Šiuo metu tarp Baltijos šalių uostų Klaipėda užima 5 vietą, o pats uostas atsako už akvatorijos gilinimą, krovos darbus ir eismą. Susipažinę su jo veikla,  mokiniai dalyvavo viktorinoje, atsakinėjo į pateiktus klausimus, už teisingus atsakymus pelnydami prizus.

  Džiaugiamės, kad naujus mokslo metus pradėjome turiningai, kad mūsų mokyklos mokiniai iš arčiau galėjo išvysti uostą ir susipažinti su jo veikla. Tikimės, kad ir kitais metais ši graži Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva bus tęsiama ir toliau.

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai