Pažintinė ekskursija Klaipėdos uoste

Pažintinė ekskursija Klaipėdos uoste

2019 09 05

     Rugsėjo 4 dieną pirmo kurso mokiniai su grupių vadovais dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Klaipėdos uosto akvatoriją, kurią organizavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Mokiniai mėgavosi 2 val. trukmės iškyla pramoginiu laivu „Venus“.

     Ekskursiją vedė Klaipėdos universiteto dėstytojas ir uosto direkcijos atstovė Deimantė. Mokiniai buvo supažindinti su Klaipėdos uosto istorija, infrastuktūra, įmonėmis, statyklomis, terminalais. Uosto direkcijos atstovė mokiniams pristatė, kaip modernizuojamas uostas, kokia krovinių ir atvykstančių laivų statistika. Planuojama, kad šiais metais į Klaipėdos uostą atvyks net 50 kruizinių laivų. Ketinama uostą gilinti iki 17 metrų. Klaipėdos uostas, praėjusių metų duomenimis, net tris kartus padidino savo krovą, o nuo kiekvienos iškrautos tonos į valstybės biudžetą yra sumokama 18 eurų. Šiuo metu tarp Baltijos šalių uostų Klaipėdos uostas užima 5 vietą. Klaipėdos uostas atsako už akvatorijos gilinimą, krovos darbus ir eismą. Susipažinę su uosto veikla,  mokiniai dalyvavo viktorinoje, atsakinėjo į pateiktus klausimus. O už teisingus atsakymus pelnė prizus.

  Džiaugiamės, kad naujus mokslo metus pradėjome turiningai, kad mūsų mokyklos mokiniai iš arčiau galėjo išvysti uostą ir susipažinti su jo veikla. Tikimės, kad ir kitais metais ši graži Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva bus tęsiama ir toliau.

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai