Tarptautinis bendradarbiavimo projektas tarp Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos logistų-ekspeditorių profesinio mokymo srityje.

Tarptautinis bendradarbiavimo projektas tarp Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos logistų-ekspeditorių profesinio mokymo srityje.

    2011 metų gegužės 9 – 13 dienomis VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje vyko pažintinis vizitas, siekiant įgyvendinti tarptautinį tarpmokyklinį bendradarbiavimo projektą -  Svarbiausių logistikos procesų tarp šalių vidaus tyrimas, atsižvelgiant į logistų-ekspeditorių profesinio mokymo programą“.

   Mokykloje svečiavosi Vokietijos Hamburgo miesto Valstybinės laivų statytojų ir remontininkų profesinio parengimo mokyklos (G7) atstovai: direktoriaus pavaduotoja Silvia Heppe, logistikos mokytojai Michael Bräuer ir Nerijus Grigas-Pluhar.

   Projekto tikslas – keistis informacija, dalintis gerąja patirtimi profesiniame mokyme. Projekto tikslinė grupė – logistikos mokytojai ir mokiniai, besimokantys pagal logisto-ekspeditoriaus programą.

  VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos logistikos mokytojai A. Kišūnas ir D. Laurinaitienė pristatė  logisto-ekspeditoriaus specialybės programą. Svečiai taip pat susipažino su 09LE ir 10LE (logistų-ekspeditorių grupių) mokiniais. Mokytoja kartu su mokiniais pristatė logisto-ekspeditoriaus specialybės ugdomąjį procesą. 10 LE grupės mokiniai svečiams pademonstravo, su kokiomis programomis ir kaip jie dirba, dalinosi žiniomis apie savo profesiją, atliekamą praktiką.

  Hamburgo mokyklos atstovai ir VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos logistai – mokytojai lygino savo šalių mokyklų logisto-ekspeditoriaus programos skirtumus ir panašumus.

  Svečiai pažintinio vizito metu apžiūrėjo  logistikos įmones: Limarko ofisai (Naujoji uosto g. 8), Limarko sandėliai (Nemuno g. 155), Klaipėdos konteinerių terminalas (Perkėlos g. 8), Limarko sandėliai (Nemuno g. 155), Klaipėdos konteinerių terminalas (Perkėlos g. 8), Ro/Ro terminalas (Minijos g. 180).

  Hamburgo mokyklos atstovai aptarė galimybes, įtraukti į bendrą projektą ir šias privačias logistikos įmones. Pagrindinis tikslas – vykdyti mokinių mainų programą, siekiant tobulinti mokinių profesinius įgūdžius, atliekant praktiką tarptautinėse logistikos įmonėse.

  Tęstinis projektas Svarbiausių logistikos procesų tarp šalių vidaus tyrimas, atsižvelgiant į logistų-ekspeditorių profesinio mokymo programą“ būtų įgyvendinamas tarp trijų valstybių: Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos, kurio metu būtų vykdoma tarptautinė logistikos prof. mokytojų kvalifikacijos kėlimo programa ir mokinių, besimokančių pagal logisto-ekspeditoriaus programą informacijos, darbo proceso specifiškumo mainai profesinėje srityje.

 Parengė projekto koordinatorė Lina Vališkevičiūtė.

Renginio akimirkos: