„Daugiabriauniai talentai: nuo Donelaičio link Lermontovo...“

„Daugiabriauniai talentai: nuo Donelaičio link Lermontovo...“

2014 02 06
     2014 m. vasario 5 dieną mūsų mokykloje organizuota rusų (užsienio) kalbos olimpiada „Daugiabriauniai talentai: nuo Donelaičio link Lermontovo...“, skirta pasaulio talentams paminėti.
     Šiais metais Lietuvoje minimos lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės. Apie jo kūrybos reikšmę pasaulio literatūros kontekste mokiniams ir kitiems susirinkusiems kalbėjo bibliotekos vedėja J. Narbutienė-Dzidolikienė. Ji papasakojo, kaip ir kada buvo išversti „Metai“ į 20 pasaulio kalbų, akcentavo, kada „Metai“ buvo pradėti versti į rusų kalbą, kas buvo vertimų ir leidimų pradininkai. Perskaitė rusų  poeto, gyvenančio Kaliningrade, Piotro Zatoločnyj eilėraštį „Muzej Donelaitisa“, parodė filmuką apie Donelaičio muziejų  Tolminkiemyje (dabar Čystyje Prudy). Visi galėjo nagrinėti šiai didžiai asmenybei suruoštos parodos medžiagą skaitykloje „K.Donelaičiui- 300“.
     Viešnia iš E. Balsio menų gimnazijos - muzikos skyriaus vedėja L. Chaikevič - papasakojo apie norvegų talentus: rašytoją H.Ibseną ir kompozitorių E. Grigą. Jos emocingą pasakojimą papildė šio kūrėjo muzika iš H.Ibseno dramos „Peras Giuntas“ ir ištraukos iš kitų kompozitoriaus kūrinių.
     Renginio pabaigoje rusų kalbos mokytoja T. Mikelevič priminė ir apžvelgė didžio  rusų tautos poeto Michailo Lermontovo, kurio 200 metinės šiemet minimos, kūrybą.
     Olimpiadoje  dalyvavo 03LE, 03E ir 03K grupių mokiniai . Jie  turėjo atlikti testus, kitas užduotis. Užmaskuotas rusų kalbos gudrybes geriausiai  sekėsi įveikti šiems mokiniams:
I    vieta  -Andriui Mažeikai      -03LE gr. mok.
II  vieta  -Jurindai Žukaitei        -03LE gr. mok.
III vieta  -Monikai Kailiūtei      -03LE gr. mok.

 

Renginio akimirkos: