Europos egzaminas

Europos egzaminas

2015 05 07

     Gegužės 5-9 d. – vienos reikšmingiausių visoms 28 Europos Sąjungos valstybėms, nes tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti mūsų žemyno taiką ir vienybę. Kai1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė šio kontinento integracijos idėją, tada dar niekas ir negalvojo, jog tai yra dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

     Dabar mes, Lietuvos piliečiai, jau nuo2004 m. gegužės 1 d.esam taip pat ir Europos Sąjungos piliečiai, džiaugiamės galėdami ,,naudotis“ visomis Šengeno erdvėmis, atsiskaitinėti bendra valiuta – euru, jaustis saugūs, nes tai užtikrina priklausymas NATO aljansui. Prasidėjus pačiam gražiausiam pavasario mėnesiui, Sąjungos šalyse vyksta daug įvairiausių renginių, vienas jų – Europos egzaminas, kuriame gali dalyvauti visi norintys. Mūsų mokykloje jam buvo labai rūpestingai ruošiamasi: organizatorė konsultavo užsiregistravusius dalyvauti egzamine mokinius, vedė paskaitas, buvome pasikvietę Jaunimo Europos komandos narį Žygimantą Mitkų iš Palangos, kuris įdomiai ir šiuolaikiškai ,,papildė“ dalyvių žinias apie Europos Sąjungą. Egzamino dieną, gegužės septintą, į 15 klausimų atsakinėjo 20 būsimųjų suvirintojų, laivų korpusų surinkėjų ir logistų-ekspeditorių. Labiausiai pasisekė Egidijui Aveliui, 04 K gr. mokiniui, kuris įgijo teisę dalyvauti II ture, vyksiančiame gegužės 14 d.

     Europos Sąjungos įkūrimui paminėti renginiai – puiki proga papildyti savo žinias, turiningai praleisti laiką, atskleisti žmogiškąsias vertybes... 

Organizatorė

D. Pašiškevičienė