Paminėjome Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną

Paminėjome Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną

2015 04 24

                                                „NUO ADATOS IKI LAIVO“

 

Kasmet balandžio mėnesį minima Pasaulinės intelektinės nuosavybės diena, o jos tikslas: atskleisti technikos vystymosi istoriją, susipažinti su kai kuriais išradimais, sudominti ir skatinti mokinius domėtis technikos pasiekimais, ugdyti vaikų kūrybiškumą.

Ta proga mūsų mokyklos profesijos mokytoja Irena Buinevičienė ir bibliotekos vedėja Janina Narbutienė-Dzidolikienė suorganizavo netradicinę pamoką, kurioje dalyvavo būsimieji laivų korpusų surinkėjai. Dalyvius glumino iš ekrano besipuikuojanti spalvinga kibaus paprastojo dagišiaus nuotrauka, kai kurie net garsiai svarstė, ką tai galėtų reikšti, kodėl tai rodoma. Intriga paaiškėjo, pagarsinus informaciją apie kibiosios juostelės „Velcro“ išradimą. Turbūt niekas nepagalvojo, kad ją pagaminti šveicarų inžinierių George'ą de Mestralį įkvėpė... dagišiai, o kad jos naudojimo spektras taps toks reikšmingas ir platus, irgi niekam nešovė į galvą. „Apollo“ astronautai gaminį panaudojo maisto pakeliams ir įrangai tvirtinti, kad šie nekybotų ore. Vėliau „Velcro“ imta masiškai naudoti ligoninėse, automobilių gamyboje, lėktuvuose, buityje.

Kadangi pamoka buvo vedama laivų korpusų surinkėjams, tad atitinkamai buvo parinkti gaminiai ir medžiagos, naudojamos laivų statyboje: pradedant paprastosiomis kniedėmis, vinimis,  nerūdijančiu plienu, baigiant kietlydiniu - korborundu. Buvo apžvelgti svarbiausi technikos išradimai pasaulyje ir Lietuvoje.

 Akimirkos: