"PO ANYKŠČIŲ DANGUMI"

"PO ANYKŠČIŲ DANGUMI"

2018 06 22

Įteikti absolventams diplomai - užbaigti jubiliejiniai mokslo metai. Ta proga mokyklos bendruomenė išsiruošė į tradicinę kelionę. Šį kartą nuspręsta aplankyti legendomis ir sakmėmis apipintus Anykščius. 

Pažintį su Anykščiais pradėjome nuo aukščiausios Lietuvoje, įspūdingais vitražais išpuoštos, Šv.Mato bažnyčios. Pasižvalgę po apylinkes, apėję šventorių, skubėjome aplankyti dar vieną Anykščių įžymybę – siaurąjį  geležinkelį, švelniai vadinamą siauruku. Apsilankymą stotyje galima pavadinti ekskursija į praėjusį šimtmetį… Iki mūsų dienų beveik nepakitęs išliko visas stoties kompleksas: vandens bokštas, vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, pakhauzas (prekių sandėlis), gyvenamieji namai, akmenimis grįsta prekių aikštė, metalinis tiltas per Šventąją, bėgiai, iešmai. Tai unikalus inžinerinio paveldo objektas - muziejus po atviru dangumi. Savo specifika labai artimas mums. Juk mes ruošiame laivų statytojus ir logistus. O laivai ir geležinkelio transportas savo sudėtingumu giminingos pramonės šakos. Išbandę drezinos „privalumus“ išskubėjome į Niuronis dalyvauti edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“. Mūsų laukė Nijolės Kučkienės rankomis užminkytas kupinas tešlos duonkubilis. Išklausę negirdėtų pasakojimų apie duonelę, kiekvienas gavome po gabalą tešlos. Kaip išmanydami dailinome ir puošėme savo kepalėlius, kuriuos iškepus, kaip brangiausią lauktuvę, gavome dovanų. Pašovę duoną į krosnį išėjome apsižvalgyti po Arklio muziejų. Čia rekonstruotų klojimų patalpose išsirikiavę iš visos Lietuvos surinkti vežimai, lineikos, bričkos. Meno kūriniai pagerbiantys arklį ir artoją, žirgą ir karžygį. 

Garuojančios šviežios duonos kvapas ir specialiai mums padengtas stalas visus sukvietė bendrų pietų. Autentiški aukštaičių patiekalai tirpo burnose. Ragavome, valgėme ir klausėme gražia aukštaičių tarme nuotaikingų ir šmaikščių ponios Nijolės pasakojimų.

Kelionę tęsiame Anykščių vyno fabrike, kuris gamina uogų ir vaisių vynus, sidrus, konkuruojančius su senaisiais Europos vyndarių vynais. Ragaujame sidrus, vynus. Ypatingą dėmesį sutelkiame vynui, už kurį Anglijos karalienė atsiuntė net padėkos raštą.

Kelionę baigėme pačiame Anykščių šilelyje, kur apkabinę Puntuko akmenį „didumo kaip gryčia“ ir pasivaikščioję Medžių lajų taku, kupini įspūdžių, patraukėme link namų.

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai