Tarptautinio bendradarbiavimo kontaktinis seminaras Belgijoje

Tarptautinio bendradarbiavimo kontaktinis seminaras Belgijoje

2018 05 10

2018 m. gegužės 7-9 d. Leuven, Belgija

     Šių metų gegužės 7-9 dienomis VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos suvirinimo technologijų profesijos mokytojas Evaldas Mikalauskas dalyvavo „Erasmus+“ programos Tarptautinio bendradarbiavimo veiklos kontaktiniame seminare „VET mobility on engineering/technology/construction“ („Profesinio mokymo įstaigų, rengiančių inžinerinių specialybių darbuotojus, mobilumas“).

     Seminaras vyko Belgijoje, Leveno mieste. Jame dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių iš 18 šalių. Seminaro metu dalyviai dirbo kontaktinėse grupėse pagal profesijų kryptis, kuriose buvo dalinamasi patirtimi ruošiant ir įgyvendinant mobilumo projektus, ieškoma naujų kontaktų, aptariami būsimi bendri projektai.

     Daug dalyvių susibūrė į grupę, kurioje buvo aptariamos metalo apdirbimo ir CNC mašinų valdymo specialistų rengimo patirtys. Vykstant  „ketvirtajai technikos revoliucijai“ (automatizuojant - robotizuojant gamybą) seminaro dalyviai išskyrė tris faktorius, įtakojančius inžinerinių profesijų darbuotojų profesinį rengimą: 1 - spartus gamybos procesų valdymo kompiuterizavimas; 2 - darbuotojų Europos Sąjungoje mobilumas; 3 - gebėjimas bendrauti užsienio kalbomis. Profesinės mokyklos privalo atsižvelgti į šiuos faktorius ir organizuoti profesinį rengimą taip, kad jis atitiktų šių dienų reikalavimus.

    VŠĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla (KLSRM) užmezgė kontaktus su Belgijos profesinėmis mokyklomis, rengiančiomis suvirintojus, dėl mokinių 2-3 savaičių praktikos   Belgijos ir Lietuvos įmonėse. Dėl CNC mašinų valdymo mokymo programų buvo užmegzti kontaktai su Norvegijos, Austrijos profesinėmis mokyklomis, kuriose KLSRM profesijos mokytojai galėtų įgyti patirties. Su Ispanijos profesine mokykla buvo aptartos galimybės atlikti KLSRM mokinių praktiką Maljorkos laivų statybos ir remonto įmonėse. Taip pat buvo pasikeista kontaktais su profesinėmis mokyklomis, rengiančiomis elektrikus, statybininkus, mechanikus, metalo, medžio apdirbimo ir kt. profesijų darbuotojus.

    Šis seminaras padėjo mokykloms užmegzti tarptautinius kontaktus bendriems mokinių ir mokytojų mobilumo projektams, ruošiant inžinerinės srities profesionalus bendrai Europos rinkai.