Ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojai-montuotojai

Ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojai-montuotojai

Ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojo ir montuotojo tikslas – montuoti vėdinimo, oro kondicionavimo, pneumatinio transporto ir aspiracijos sistemų įrangą, gaminti ortakius ir jų detales, pastatų apsaugos nuo kritulių poveikio bei nestandartinius buities gaminius iš skardos ir juos montuoti.

Ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojo ir montuotojo standartas (toliau – Standartas) parengtas pagal reikalavimus, keliamus šiai profesijai atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius.

Šios profesijos darbininkas turi mokėti sumontuoti vėdinimo sistemų ortakius bei įrangą — ventiliatorius, kaloriferius, filtrus, oro skirstytuvus, siurbtuvus.

Ortakius ir jų detales iš cinkuotos arba necinkuotos plieninės skardos gamina pats darbininkas. Be to, jis turi gebėti gaminti ir montuoti pastatų apsaugos nuo kritulių poveikio gaminius, t. y. dengti skarda fasado palanges, karnizus, balkonus, lietaus surinkimo sistemas, pagaminti ir sumontuoti skardos detales, jei stogas dengiamas plieno lakštais, taip pat šalinti gedimus. Jis turi gebėti gaminti ir nestandartinius buitinius gaminius iš skardos.

Montuojant vėdinimo sistemas naudojama naujausia įranga, kuri užtikrina reikiamų parametrų oro tiekimą patalpoms. Atlikdamas montavimo darbus ir gamindamas įvairius skardos gaminius darbininkas naudojasi rankiniais ir mechanizuotais įrankiais, turi mokėti dirbti staklėmis. Dirbant naujomis darbo priemonėmis ir įrengimais reikia gerų šios profesijos žinių bei praktinių įgūdžių.

Ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojas ir montuotojas turi būti kruopštus, nenuolaidus sau ir bendradarbiams, komunikabilus, iniciatyvus, gebantis dirbti kolektyve ir individualiai, taupantis ir racionaliai naudojantis energetinius išteklius ir medžiagas. Jis galės dirbti specialiose montavimo organizacijose, gamyklose, namų eksploatavimo tarnybose bei individualiose įmonėse.

Į šią specialybę priimami mokiniai, turintys vidurinį išsilavinimą. Mokymosi trukmė 1 metai. Baigę mokyklą, mokiniai įgyja specialybės diplomą.

Asmuo, įgijęs profesinėje mokykloje ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojo, montuotojo kvalifikaciją gali dirbti organizacijose, teikiančiose šias paslaugas, gali vadovauti grupės darbui. Kvalifikacija gali būti tobulinama savarankiškai ar stažuotėse, studijuojant kolegijose ar aukštojoje mokykloje

Socialiniai partneriai

Mokykla yra narė

Partneriai